Určite poznáte ten pocit, keď ste chceli vyjadriť svoj názor v cudzom jazyku, no slová Vám neprichádzali na um, prípadne k vám “dorazili” iba tie najbežnejšie, ktoré máte v najpoužívanejšej slovnej zásobe. Skutočne je náročné sa odraziť “od dna” a použiť nejaký iný, pre vás neštandardný spôsob odpovede. V tomto článku si zopár spôsobov predstavíme.
Ako sa hovorí, najťažšie je vždy začať. Svoje by o tom mohli v súvislosti s jazykom rozprávať učitelia, ktorí majú za úlohu naštartovať svojich žiakov na vlnu cudzích jazykov či aj samotní žiaci, ktorí sú ešte v prázdninovom režime. V súvislosti s komunikáciou vždy padne otázka, čo si myslíte o X a Y (a vždy si musíte myslieť niečo, v tomto prípade, kto mlčí, ten svedčí, neobstojí).
Na tradičné I think sme už viacerí zvyknutí, no aby to nebola taká nuda, je potrebné sa pozrieť aj na iné spôsoby. Vybrať si môžete až z 25 variantov, kratších aj dlhších, podľa toho, koľko času potrebujete na to, aby ste prišli na to, čo si vlastne o X a Y myslíte 🙂
- I think …
- I believe …
- I feel …
- I suppose …
- I guess …
- I find it amazing that …
- In my view …
- In my opinion …
- In my eyes …
- It seems to me that …
- From my perspective …
- From my point of view …
- From my view point …
- As far as I’m concerned …
- Personally, I think …
- I’d like to point out that …
- What I mean is …
- Generally it is thought that …
- Some people say that …
- Well, it is considered that …
- It is generally accepted that …
- My impression is that …
- It goes without saying that …
- I hold the view that …
- I’m of the opinion that …
V dnešnej dobe je dôležité mať názor a následne kapacitu v jazyku, aby ste ho dokázali obstojne vyjadriť. Ak zvládnete pútavo začiatok konverzácie, máte z polovice vyhraté. Čo si teda myslíte o učení online? Skúste popritom siahnuť po nejakej z týchto fráz.
Ďalšie články:
Rozdiely v používaní prídavných mien v angličtine 1